Endüstriyel Parça Temizleme Hizmetleri

  • Paylaş :

Endüstri ve otomotivde kullanılan yağlı parçaların temizlenmesi çoğu işletme için büyük bir problemdir. Kesme ve delme işlemlerinden kaynaklanan son ürünler, bakım ve onarım sonucu ortaya çıkan yağlı ve kirli parçalar, motor kapakları, dişliler, kalıplar ve bunlara benzer birçok parçanın temizlenmesi işletmeler için kaçınılmazdır.

Bu temizlik işlemleri için kullanılan geleneksel yöntem klorlu/klorsuz çözücüler ile daldırma usulü yıkama ya da tiner ve benzin benzeri solventler ile tavada parçaların temizlenmesi işlemidir. Ancak belirtilen yöntemler çevre ve insan sağlığına çok ciddi riskler yaratmakla beraber yangın tehlikesini de barındırmaktadır.

Alternatif Yöntemler :

  1. Solvent Bazlı Parça Yıkama Makineler ile Manuel Parça Temizliği

 

Bu yönteme, genellikle, az sayıda parçanın detaylı olarak temizlenmesine ihtiyaç duyulduğunda başvurulur.

2.Su Bazlı Makineler ile Parça Temizliği

a.Otomatik Parça Yıkama Makineleri

Otomatik parça yıkama makineleri, fazla sayıda parçanın seri şekilde temizlenmesi gerekliliği olan işletmeler için uygundur. Bu tip makinelerde nötral ve alkali yağ alma kimyasalları çözelti halinde kullanılmaktadır. Bu tür makinelerin avantajı kapalı devre olmalarından dolayı kimyasal maddeler ile temasın engellenmesi ve aynı sıvı ile çok fazla miktarda ürünün temizlenebilmesidir. Makineler; sirkülasyon pompası, su haznesi, parçaların yerleştirildiği bir sepet ve bu sepete basınçlı su püskürten nozullardan oluşmaktadır.

 

b.Manuel Temizleme işlemleri

Su bazlı makineler, solvent bazlı cihazlara oranla daha çevreci olup insan sağlığına etkileri genel olarak daha azdır. Temizlik kalitesinin önemli olduğu ve parçaların görülerek temizlenmesinin gerekli olduğu işlemlerde Su Bazlı Manuel Makinelerin kullanımı daha yaygındır.

 

Güçlü yağların ve diğer bulaşıların çıkarılması için yüksek basınçlı manuel makineler tercih edilmektedir.

 

Bu cihazlara ek olarak yağ ile beslenen bakteriler ile çalışan manuel makineler de mevcuttur.

Konu hakkında detaylı bilgi talebi için : 

Safetykleen Parça Temizlik Hizmetleri Ltd. Şti.

gcura@sk-europe.com

0212 671 78 47